Saunový domek dnes již pro každého

Nastal čas zimy, dešťů, ošklivého počasí a tak se naskýtá otázka, kde se můžeme pořádně zahřát? Ano, odpověď zní v sauně. Ale představa, že budeme navštěvovat nějaké wellness centrum, odkud musíme jít domů zase tou ošklivou zimou, není úplně lákavá.

Proč si tedy nepořídit svojí vlastní saunu přímo do Vašeho domova?

Nejprve si musíme zvolit, zda budeme chtít mít saunu interiérovou, přímo v domě, nebo saunu na zahradě. Unikátní sauna domky můžete mít na zahradě nebo na terase. Dalším kritériem pro výběr domácí sauny je její typ.

Mezi základní typy sauny patří sauna klasická (parní), finská, dále pak infrasauna či bylinná. Každá sauna má svá specifika a tak si každý může vybrat přesně to, co mu vyhovuje nejlépe. V sauně dojde k duševní i tělesné relaxaci, zvyšuje se odolnost organismu před respiračními onemocněními (lze ji považovat za prevenci před chřipkou), odbourávají se v ní škodlivé látky z těla.

Speciální sauna dům, který můžete mít na zahradě jak s infrasaunováním tak finským saunováním.

Finská sauna

Klasická finská sauna je nejžádanější a nejoblíbenější způsob prohřívání těla. Ve finské sauně je vysoká teplota 80 – 90 °C a nízká vlhkost. Intenzivní prohřívání v sauně se střídá s ochlazováním ve sprše nebo v ochlazovací kádi nebo ochlazovacím bazénku. Tento cyklus se opakuje dvakrát až třikrát. Stejnou délku strávenou v sauně bychom měli strávit i v odpočinkové místnosti.

Parní sauna

Naproti tomu v parní sauně je vysoká vlhkost vzduchu a dosahuje nižších teplot. Parní sauna je tedy vhodná pro osoby, které nemají rádi tak vysoké teploty, které se vyskytují v klasické finské sauně.

Infrasauna

Infrasauna  je dřevěná kabina podobná sauně, kde infrapanely prohřívají organismus. Saunování v infrasauně posiluje imunitní systém, uvolňuje dýchací cesty, vylepšuje nespavost, aknéekzém, bolesti v krku a onemocnění uší. Podporuje elasticitu kůže a odstraňuje odumřelé buňky a nečistoty z kůže. Ze zdravotního hlediska jsou infrasauny mnohem lépe snášeny, neboť teplota v infrasauně se pohybuje do 60 °C. Infrateplo je navíc pro člověka přirozené a je vstřebáváno tkáněmi do hloubky. Menší teploty navíc nezatěžují kardiovaskulární systém, a proto si můžou pobyt v infrasauně užívat i lidé trpcí onemocněním srdce.

Eurowellness

Dokážeme realizovat jakoukoliv saunu. Stačí si s námi domluvit schůzku a naši poradci Vám rádi poradí s výběrem a vy si pak už budete moci užívat jen krásné chvilky strávené v sauně.

 

Related posts