Šatní skříně – současné trendy

Šatní skříně jsou nepostradatelným kusem nábytku v našich domovech. Velký důraz je kladen na jejich funkčnost, ale i na design, který důmyslně zapadá do dané místnosti.

Dnešní šatní skříně kombinují zejména vnitřní police, zásuvky, závěsné tyče a mnoho dalších vysoce funkčních doplňků. Posledním trendem je i výroba šatní skříně přímo na míru. Od prosklených vitrín a nábytkových sestav do obývacích pokojů se již hromadně upustilo a úložné prostory se zvolna přesunuly do předsíní a šaten. Zde je pak dostatek místa na prostorné šatní skříně. Rozrůstající se trend využití Feng shui tyto kusy nábytku někdy vytlačuje i z našich ložnic, kde podle tohoto učení úložné prostory být nemají. Přesto mají právě v této místnosti stále své neopomenutelné místo. Velký důraz je kladen na jejich praktickou stránku a jakousi neviditelnost v prostoru. Výjimkou jsou pak soliterní kusy ve výrazném designové provedení.

Moderní šatní skříně

Z praktického hlediska vítězí šatní skříně s posuvnými dveřmi, které nevyžadují otvírání dveří do prostoru. Velmi častým doplňkem je také praktické LED osvětlení ke skříni. S viditelným trendem pořizování malých bytů a lidí žijících spíše jednotlivě než v páru je šatní skříň s posuvnými dveřmi velmi dobrou volbou. Pro úsporu místa dobře poslouží i šatní rohová skříň. A pokud chcete skloubit vkusný design, módní trendy a praktičnost, zvítězí u vás jistě šatní skříně se zrcadlem. I když se v poslední době všeobecně více používají barvy v našem interiéru, uvidíte je spíše na stěnách či sedacích soupravách. U nábytku stále ještě vítězí přírodní dřevo a mezi nejoblíbenější patří šatní skříň buk či olše, nebo šatní skříň dub sonoma, jehož kresba dřeva je velmi dekorativní.

Černá a bílá je stále trendy

Zastánci minimalismu a nadčasové černobílé kombinace si stále přijdou na své. Černá šatní skříň stále koresponduje s posledními trendy, stejně jako šatní skříň bílá. Ve stejných barvách se stále velmi často volí i sedačky. Velmi dobře se pak také kombinuje s výraznější barvou sedací soupravy nebo malbou na stěnách. Pokud máte pocit, že žijete v místě, kde se opravdu hodně práší a nedáte dopustit na skříně s klasickými dveřmi, nabídka je stále velmi široká. Jejich léty prověřené funkčnosti se nedá ani v dnešní době rozhodně nic upřít.

Related posts