Přírodní nebo umělý ratanový zahradní nábytek?

Nábytek z umělého ratanu je dnes velmi populární. Objevuje se v kavárnách, hotelech, rekreačních domech, bytech apod. Na trhu je zastoupen desítky různých modelů, kde najdete vše: židle, stoličky, židle, pohovky, stoly a další. Ale mnoho lidí, kteří mají zájem o ratanový nábytek, trápí otázka. Umělý ratan nebo přírodní? Který zahradní nábytek je lepší?  Záleží na vlastních preferencích. Přírodní ratan je palma, která roste v horkých rovníkových zemích.  Umělý ratan je vyroben zvláštní technologií a má po všech stránkách vynikající vlastnosti. Stoupenci návratu k přírodě se nerozhodují a volí přírodní ratan. Praktičtí lidé, zase ten umělý.

Zahradní nábytek! Vše je otázka peněz

Ne každý si může dovolit vybírat nábytek, který se mu líbí, navzdory ceně. Proto jde o otázku, kterou řadíme na první místo. Náklady na umělý ratan jsou mnohem nižší, než stojí zahradní nábytek z přírodního ratanu. A právě to byla vysoká cena ratanu, která dala ve své době podnět k výrobě umělého. Ne každý si může dovolit takový luxus. Úsilí se vyplatilo, a umělý ratan je nejpopulárnější materiál v dnešní době.  Proč? Jedním z hlavních rysů, které činí ratan populární – je jeho flexibilita a efektní design. Moderní technologie umožňují vytvářet umělý ratan, takovým způsobem, že je mnohem pružnější ve srovnání s přírodním. Také je třeba poznamenat, že tloušťka umělého ratanu se může lišit. Díky tomu je možné vyrobit masivní sedačku nebo křehce působící konferenční stolek.

Přírodní a umělý ratan: porovnání

Umělý ratanový nábytku skvostně odolává silám přírody: déšť, slunce mu nevadí. Je méně náročný na péči (i když to neznamená, že není nutné o něho pečovat), a je odolnější. Estetika! V tom se umělý s přírodním ratanem absolutně v ničem neliší. Skoro nepoznáte, že jde o umělý výrobek. Máte k dispozici neuvěřitelně krásný a stylový zahradní nábytek, který je vhodný do interiérů různých typů.

Více informací se dozvíte na tomto blogu!

 

Related posts