Materiály vhodné pro lehátko na zahradu

Přinášíme vám pár typů, jak vybrat zahradní lehátko i nábytek. Pokud stále preferujete plastová zahradní lehátka, která jsou velmi oblíbená a také cenově dostupná, dnes jsou mnohem kvalitnější. Méně kvalitní plast už je dávnou minulostí a dnešní typy plastu již nejsou tak moc náchylné a mnohem méně praskají. Masivní plast je v současné době velmi odolný, nevadí mu ani zima a na slunci jen tak nevybledne. Ratanová zahradní lehátka mohou být z přírodního nebo umělého ratanu, který je v poslední době stále oblíbenější. Hlavní výhodou umělého ratanu je, že nám vydrží i v nepříznivém počasí, když jej ponecháme venku a stačí jej pouze otřít vlhkým hadrem. Nejde jen o materiál hodící se jen na zahradu, působí totiž luxusním dojmem. Stále častěji se ratan používá i v interiérech, k bazénu a do zimních zahrad. Komfortní zahradní lehátka můžete mít na zahradě i vy.

Velká zahradní lehátka pro vaše pohodlí

Od klasických zahradních lehátek se ta velká lehátka liší zejména tím, že spíše vypadají jako pohodlná postel, protože je rozměrná. Bez problémů si na ně pohodlně lehnete ve dvou. Vybírejte si kvalitní polstrování a pak si na nich perfektně zdřímnete. Pro pohodlný odpočinek si klidně dopřejte dostatečně široké a také dlouhé zahradní lehátko s minimální šířkou 60 cm. Na zmíněné zdřímnutí si ale udělejte mnohem pohodlnější komfort a dejte raději přednost šířce 80 cm a více. Můžete mít lehátka na zahradu široká třeba i 140 cm a více.

Nejen široká, ale i dlouhá zahradní lehátka

Délku pro pohodlné zahradní lehátko si přizpůsobte podle výšky vaší postavy, kam si na něj můžete velmi pohodlně položit celé nohy. Dívejte se ale i na celkovou nosnost lehátka. Prohlédněte si i detaily. Můžete mít zahradní lehátko i s područkami, komfortní polohovací lehátka určená pro větší komfort nebo naopak skládací lehátka, která si zvolíte zejména kvůli prostoru i úklidu před deštěm a špatným počasím. Polohovací zahradní lehátko vám velmi často umožní změnit i sklon opěráku a přizpůsobení tvaru zad. Vsadit můžete i na zahradní lehátka s kolečky, která asi zvolíte kvůli snadnějšímu stěhování z místa na místo.

Related posts